استاد جواد سلیمانپور

استاد جواد سلیمانپور
استاد جواد سلیمانپور، متولد 1344، از نقاشان بنام و پرتوان تبریزی است که مهارت زیادی در نقاشی پاستیل و پرتره دارد.

آثاراین هنرمند تبریزی، ساده و به دور از خیال پردازی و دستكاری در دنیای واقعی، روی بوم نقش می بندد وخودش می گوید که از سبك رئالیسم پیروی می كند و هرآنچه را كه در پیرامون خود می بیند با ذكر جزئیات و دقت فراوان نقاشی می كند .

وی در سال 1382 به استانبول ترکیه مهاجرت کرده است و  کسی است که ۱۰ تابلوی بی نظیر وی از روسای جمهوری ترکیه، بر دیوارهای قصر چانکایا، کاخ ریاست جمهوری ترکیه، در آنکارا اویخته شده و در معرض دید رهبران میهمان جهان قرار گرفته است.

سلیمانپور معتقد است که توانایی وی در ترسیم طبیعی تر تصاویر رنگ و روغن سبب شده است تا از وی درخواست انجام چنین پروژه ای به عمل آید.

 

وی دهها اثر خود را تاکنون در نمایشگاههای مختلف در داخل و خارج از کشور به تماشا گذاشته شده و جوایزی را نیز  كسب كرده است.

هم اکنون استاد سلیمانپور به برگزاری کارگاههای آموزشی و کلاسهای حضوری و آنلاین اقدام می کند.

  

محمد مجیدی از دوستان استاد سلیمانپور بوده و از محضر این استاد تلمذ کرده است. به گفته آقای مجیدی آموزه های استاد سلیمانپور کمک شایانی به وی در طراحی و کد بندی و ترکیب رنگهای مدلهای تایلو فرش داشته و موجب ارتقاء هنر و کیفیت طراحی مدلهای ایشان گردیده است.  

 

   آقای مجیدی هم اکنون یکی از  تابلوهای هنری استاد سلیمانپور به نام پیر مرد را برای تابول فرش طراحی و پیکسل بندی کرده و در دست تولید دارد.

 

 

 

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد