بیوگرافی محمد مجیدی

بازدید: 1362

محمد اصل مجید پور سردرودی معروف به محمد مجیدی، متولد 1344 در شهر سردرود، معروف به پایتخت تابلو فرش جهان، در نزدیکی تبریز، از  طراحان و تولیدکنندگان  بنام  تابلو فرش دستبافت می باشد. او از نوجوانی به بافت  تابلو فرش دستبافت مشغول بوده و از محضر اساتید و هنرمندان بنام خطه آذربایجان در بافت فرش و تابلو فرش دستبافت بهره وافر برده است و هم اینک با دارا بودن بیش از  35 سال تجربه و مهارت  از پیشگامان تولید تابلو فرشهای هنری، فاخر ،بدیع و با کیفیت بالا در سطح  کشور محسوب می گردد. 

تلفیق تجربه، خلاقیت و ذوق هنری با فن آوری،  وی را در  زمره نوآوران در عرصه طراحی مدلهای  تابلو فرش و نیز رنگرزی تابلو فرش دستبافت قرار داده است.  محمد مجیدی تاکنون بیش از دهها  هزار تخته تابلو فرش در طرحها و مدلهای مختلف تولید کرده  که چشم نواز هنر دوستان و ناظران در گالرهای ، کلکسیونها و دیوارهای منازل دراقصی نقاط کشور و نیز در خارج از کشور بوده است. 

بزرگترین کارگاه تخصصی و متمرکز بافت تابلو فرش دستبافت در سردرود متعلق به استاد محمد مجیدی می باشد که همه کارهای طراحی، تولید، رنگرزی و بافت تابلو فرش دستبافت توسط بافندگان هنرمند و زبر دست در  این کارگاه تولید و عرصه میگردد.

بازخوردها